Prodaja društva u 6 koraka
Odlučili ste prodati poslovne udjele društva. Pronalazak kupca, postizanje dogovora oko cijene i formalno zatvaranje transakcije je složen proces koji zahtjeva strukturirani pristup. Od trenutka
Pandea Global M&A je mednarodna nakupna mreža, ki je prisotna v več kot 20 državah po vsem svetu in povezuje vlagatelje in prodajalce različnih podjetij.
Vsak model transakcije ima lahko spremembe zaradi preferenc deležnikov.
Smo člani Pandea Global M&A, globalne prevzemne mreže, ki povezuje vlagatelje in prodajalce različnih podjetij. Pandea Global M&A je osredotočena in specializirana za združitve, prevzeme, dokapitalizacije in različne vrste skupnih podvigov, vse z namenom plasiranja lokalnih projektov na mednarodni finančni trg. Našim strankam in partnerjem smo zagotovili dostop do velike mreže mednarodnih vlagateljev. Odpiramo dostop do čezmejnih transakcij za lokalna podjetja in delujemo kot vse na enem mestu in lokalni partner za mednarodne vlagatelje. Če imate projekt, ki potrebuje vlagatelja ali želite prodati svoje obstoječe podjetje, nas kontaktirajte in predstavite svoj primer mednarodnim vlagateljem.
Dostop do velike mreže mednarodnih vlagateljev
Dostop do čezmejnih transakcij
Delujemo kot “vse na enem mestu” in kot lokalni partner
Svoj posel ste začeli pred več kot dvema desetletjema in zavedate se, da bo prišel trenutek, ko boste morali upravljanje prenesti na naslednike. Vi kot ustanovitelj nimate popolnega zaupanja v metode vodenja vaših naslednikov in si želite avtonomije pri upravljanju, da bi lahko dokazali učinkovitost svojih metod upravljanja. Včasih v najboljšem namenu obeh strani storiti najboljše za organizacijo, nastanejo konflikti, ki motijo poklicne in družinske odnose.
Načrtujte prenos lastništva in z metodološkim pristopom povečajte možnosti za uspešen prehod na mlajše generacije.
Ustanoviteljem in družinskim članom podpiramo prenos lastništva na mlajše generacije ali obstoječe / novo vodstvo z naslednjimi dejavnostmi:
Naslednik se mora odločiti, ali želi nadaljevati družinsko podjetje ali ne. Prav tako se mora zavedati, kaj se od njega pričakuje v prihodnosti in kakšne bodo njegove odgovornosti / obveznosti. Naslednike je treba “opremiti” s potrebnimi orodji in spretnostmi za bodoče vodstvo organizacije in jih postopno uvajati v delovno mesto v skladu z definiranim programom
Potrebno je ustanoviti podjetje (organizacijo), ki je samooskrbno, dobičkonosno in prenosljivo. Samooskrba pomeni, da podjetje ni odvisno od prisotnosti lastnikov. Poklicno vodenje je treba oblikovati tako, da se celoten sistem ne zruši, ko je ustanovitelj odstranjen iz organizacije. Donosno – biti konkurenčen na trgu in ustvarjati dobiček za lastnika. Prenosno – da so finančni podatki za lastnika popolnoma redni in pregledni ter da obstajajo razlogi, da podjetje kadar koli spremeni lastnika.
Upoštevati je treba mnenje vseh zainteresiranih strani v družini in določiti niz dokumentov, način sprejemanja odločitev in vključiti vse zainteresirane strani, ki bi jih morali vključiti. Poudarek bi moral biti na tem, kako opraviti prenos lastništva (kdo ima pravico do lastnine, kdaj se izvede in kako bo izveden). Če je več naslednikov, od katerih nekateri niso zainteresirani, je treba opraviti oceno vrednosti družinskega podjetja in enakovrednega denarja, plačanega stranki, ki ni zainteresirana za nadaljevanje družinskega podjetja. Druga pomembna točka je opredelitev družinskega foruma, ki vključuje, kako se bodo sprejemale odločitve, kako se bodo obnašale, ko bodo potrebne strateške odločitve in podobno ter kakšna je vloga družinskih članov pri upravljanju, kdo so člani foruma, kdaj forum se odvija in na kakšen način ter kako bo forum deloval.
Večina zaposlenih je od ustanovitelja vedno prosila veliko odločitev. Tako je imel ustanovitelj pomembno funkcijo pri upravljanju, odločanju, nagrajevanju zaposlenih, vzpostavljanju odnosov s strankami, dobavitelji in podobno. Izziv ustanovitelja je, da ne bo več imel osrednje funkcije in da mora to podjetje in upravljanje prepustiti mlajši generaciji ali nasledniku. Zato je najprej treba zagotoviti ustanovitelju dohodek, da ohrani enak življenjski standard. Nato mu določite nabor pravil ali določite način ali vedenje, kako je lahko vključen v posel, kakšne vrste informacij bo prejel, mu predložite posebne računovodske izkaze na neuradnih sestankih ali formalno.
Če ste začeli razmišljati o združitvah in prevzemih, je pravi čas, da izberete strokovnjaka, ki vam bo pomagal pri tovrstnih transakcijah.
Sam postopek je resen in zapleten ter zahteva dobro pripravljenost in izobrazbo vseh strani, ki sodelujejo v postopku. Zato vam bo izbira ekipe ALPHA CAPITALIS nudila popolno podporo, pomoč in nasvete o transakciji z minimalnim tveganjem za vse vpletene stranke, hkrati pa bosta izpolnila želje lastnikov.
Naš pristop vključuje razumevanje transakcije in podjetja, motive, sinergijo, tveganje in cene.
Pomažemo vam okoli vaših najboljših vprašanj:
Pomagamo vam pri pogostih vprašanjih:
Ekipa ALPHA CAPITALIS zagotavlja storitve ocenjevanja vrednosti in določanje ekonomske vrednosti podjetja ali določenega sredstva.
Motivi za oceno vrednosti podjetja:
Naša storitev vrednotenja vključuje naslednje dejavnosti:
Pri vrednotenju najpogosteje uporabljamo 3 metode vrednotenja:
Metoda diskontiranega denarnega toka se najpogosteje uporablja, kadar lahko sredstva družbe ustvarijo prihodek in kadar obstajajo smiselne napovedi prihodnjega dohodka za sredstva podjetja. Pri ocenjevanju vrednosti podjetja po metodi diskontiranega denarnega toka bi moralo vodstvo družbe v prvi vrsti kritično in razumno pretehtati pretekle poslovne in finančne rezultate ter nato analizirati poslovno okolje, v katerem podjetje posluje.
Ti koraki so potrebni, ker je ocena vrednosti odvisna od napovedi prihodkov za prihodnja obdobja, ta napoved pa je odvisna prav od zgoraj navedenih dejavnikov.
Štiri korake za oceno vrednosti podjetja z uporabo metode diskontiranega denarnega toka:
Namen te metode je čim natančneje določiti prihodnje denarne tokove podjetja, diskontirati jih z ustrezno diskontno stopnjo, da dobimo sedanjo vrednost teh denarnih tokov in jih vse seštejemo, da dobimo enotno številko.
Primerljiva transakcijska metoda, znana tudi kot metoda usmerjanja transakcij, uporablja informacije o transakcijah za sredstva, ki so enaka ali podobna predmetnemu sredstvu, da bi pridobila indikacijo vrednosti. Če se je zgodilo več nedavnih transakcij, mora ocenjevalec cen upoštevati enaka ali podobna sredstva, ki se kotirajo ali ponujajo v prodajo, če je ustreznost teh informacij jasno ugotovljena, kritično analizirana in dokumentirana.
Primerljiva transakcijska metoda lahko uporablja množico različnih primerljivih dokazov, znanih tudi kot primerjalna enota, ki so osnova za primerjavo. Nekatera od številnih primerjalnih vrednosti, ki se uporabljajo pri vrednotenju družb, vključujejo EBITDA (dobiček pred obrestmi, davki, amortizacijo), množitelje dobička, množitelje dohodka in množitelje knjigovodske vrednosti.
Ključni koraki v postopku vrednotenja z uporabo primerljive metode transakcije:
Metoda primerjalne analize uporablja primerljive informacije, s katerimi se trguje na trgu, ki so enake ali podobne osnovnemu sredstvu za pridobitev indikacije o vrednosti.
Metoda se uporablja le, kadar je zadevno sredstvo dovolj podobno primerljivemu sredstvu, s katerim se trguje na javno trgu, da je primerjava smiselna.
Ključni koraki metode primerjalne analize so:
V primeru, da ste kupili ali prodali, boste angažirali ekipe ALPHA CAPITALIS dobili zanesljivost, da so vsa vprašanja, ki se pojavijo med dubinskim snemanjem pravilno prikazana.
Pomažemo vam:
Storitve dubinskega snemanja, ki zagotavljajo finančno in dubinsko snemanje.
V okviru izvajanja raziskave o finančni globini bomo predstavili trende, interpretacije vrednosti in posledice zgodovinskih rezultatov s poudarkom na:
Pregled in analiza davčnih napovedi in obračunavanje stroškov (davčno priznani stroški), uporabljene davčne olajšave, transakcije s povezanimi strankami in morebitna tveganja, pregled nadomestil, plačanih tujim prejemnikom, in izračun davčne olajšave.
Pregled letnih in mesečnih računov DDV, davkov in analitičnih računov, ki prikazujejo obveznosti za DDV in predplačilo, vzorčne in izhodne vzorčne preglede.
Primerjava mesečnih ID obrazcev s plačili na plačilnih računih in plačilnih računih, nadzor nad dohodkovno odgovornostjo.
Ali ste samostojni podjetnik in ste se odločili postati podjetje?
Kot samostojni podjetnik ustvarjate dohodek in plačujete dohodnino in DDV. Vodite dvojno knjigovodstvo in vaše podjetje se ne razlikuje od podjetja.
Če želite zmanjšati pravno tveganje in zaščititi svojo osebno lastnino, lahko s polno podporo ekipe ALPHA CAPITALIS svoje samostojno lastništvo prenesete na podjetje.
Odlučili ste prodati poslovne udjele društva. Pronalazak kupca, postizanje dogovora oko cijene i formalno zatvaranje transakcije je složen proces koji zahtjeva strukturirani pristup. Od trenutka
Jedna od najboljih investicija koju možete napraviti je kupnja Društva u kojem radite. Posjedovanje vlastitog posla daje vam kontrolu nad Vašom budućnošću. Otkup društva od
Jeste li kreditno sposobni? Potreban Vam je kredit banke za financiranje poslovanja. Stavite se u ulogu bankara i gledajte objektivno na svoje poslovanje. Uzmite u
Kada je riječ o kupnji ili prodaji društva, internom restrukturiranju, istiskivanju manjinskih dioničara, prodaji pojedine proizvodne linije ili poslovne jedinice, potrebno je napraviti procjenu vrijednosti
Dug često ima negativnu konotaciju. Dug predstavlja povećanje rizika, nedostatak novčanog toka i nemogućnosti podmirenja obveza. S druge strane, većina trgovačkih društava ima neku razinu
Savjetnici igraju vitalnu ulogu u oblikovanju gospodarstva. Stvaraju vrijednost i za javni i za privatni sektor, posebice u današnjem, globalno konkurentskom okruženju. Saznajte zašto vam
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 40742241290
MBS: 080810593
IBAN: HR4323600001102358715
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 14404485248
MBS: 080893769
IBAN: HR9823600001102399338
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Jezerska 8,
10430 Samobor
OIB: 16796363725
MBS: 081084856
IBAN: HR3023600001102595920
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Duga ulica 67
32100 Vinkovci
OIB: 43202073675
MBS: 081451393
IBAN: HR7223600001103012943
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu