CBA – Studija izvodljivosti s analizom troškova i koristi
Studija izvodljivosti (Cost-benefit analiza) je pomoćni alat koji se koristi prilikom donošenja strateških odluka za investiciju u neki projekt čiju financijsku i ekonomsku isplativost nije
Osnovna naloga finančnega poslovodenja je vzdrževanje optimalne strukture kapitala, ki bo odražala minimalno raven tveganja in najnižje stroške kapitala
Postopek pridobivanja dolžniškega kapitala se pogosto zdi dolg in zapleten, zato je priporočljivo, da k procesu pristopite strukturirano. S strukturiranim pristopom do procesa in pripravo ustrezne dokumentacije se izboljša možnost uspešnega financiranja.
Viri financiranja:
Naložbena študija je pisni dokument, ki vsebuje podrobno analizo vlaganja v poslovanje, prihodnje poslovne rezultate in alternativne rešitve možnih tveganih situacij, ki jih prinaša prihodnji čas. Študija vključuje informacije o pridobivanju potrebnih sredstev, investiranju, organizaciji dela, trženju in prodaji, vse do uresničevanja koristi (dobička), ki ga nosi projekt. Naložbena študija vam bo pomagala opaziti in izkoristiti odlične poslovne priložnosti, poenostaviti in upravljati poslovne dejavnosti, pridobiti kredit, ki ga potrebujete za rast podjetja ali privabiti potencialne vlagatelje. Boljša kot je naložbena študija, večja je verjetnost za uspeh. Financiranje projektov in poslovnih dejavnosti mora biti prilagojeno strateškim ciljem družbe. Način strukturiranja financiranja danes vpliva na prihodnje poslovanje in možnost dodatnega financiranja v prihodnosti.
Namen naložbene študije je:
Ekipa ALPHA CAPITALIS bo za vas izdelala investicijsko študijo, s katero boste uspešno pridobili financiranje in realizirali projekt v 5 korakih:
Kreditna institucija je pravna oseba, katere dejavnost je prejemanje depozitov ali drugih nepovratnih sredstev od javnosti in odobritev posojil iz teh skladov za svoj račun.
Ne glede na to, na kateri stopnji poslovnega razvoja se nahajate, je na voljo vedno financiranje, zato se za vsa vprašanja ali pomisleke obrnite na naše strokovnjake.
Viri financiranja podjetij so:
Progress Market je večstranska trgovinska platforma na Hrvaškem in v Sloveniji, ki jo upravlja Zagrebška borza d.d., namenjena pa je malim in srednje velikim podjetjem.
Sodelovanje med Zagrebško in Ljubljansko borzo omogoča malim in srednje velikim podjetjem zbiranje kapitala na hrvaškem in slovenskem trgu.
Vlagatelji bi morali pri vlaganju v finančne instrumente, s katerimi se trguje na trgu napredka, upoštevati naslednje:
Z vsemi finančnimi instrumenti, za katere je borzni trg odobrila agencija, se lahko trguje na trgu napredka:
ALPHA CAPITALIS je pooblaščeni svetovalec za napredek na trgu Zagrebške borze. Kot svetovalec moramo izdajatelja preveriti, ali izpolnjuje vse zahteve za sprejem na trgovanje na trgu Progress in ali so izpolnjeni vsi drugi pogoji, ki jih zagotavljajo pravila napredovanja in drugi borzni akti. Dve leti po sprejemu v borzo svetovalec neprekinjeno spremlja, ali izdajatelj izpolnjuje vse svoje obveznosti, predpise in pravila, na katera se je zavezal, ter skladno do 31. decembra ustrezno predloži letno poročilo borzi.
Izvajanje projekta je zadnja faza, ki se začne v trenutku, ko podpišete sporazum o donaciji.
Faza izvajanja vključuje:
Kakšne so odgovornosti koordinatorja projekta?
Med izvajanjem projekta je koordinator projekta dolžan nenehno sodelovati s pristojnimi organi in jim redno poročati ter predložiti vse potrebne informacije.
Koordinator projekta je dolžan pripraviti:
Dotacije so ena od oblik financiranja, ki je na voljo podjetjem za financiranje strateških naložb v projekte in redne poslovne dejavnosti.
Najpogosteje so na voljo na razpisih iz sredstev EU in imajo predpisano strukturo in pravila, ki jih je treba upoštevati, da se prijava na ciljni razpis izpolni po vaših željah in na koncu pridobi želeni znesek nepovratnih sredstev.
5 korakov, s katerimi pristojni organi vložijo prošnjo:
Finančno prestrukturiranje je vsaka pomembna sprememba finančne strukture podjetja, njegovega lastniškega, nadzornega in / ali poslovnega portfelja, vse s ciljem povečanja vrednosti podjetja. Izvaja se za premagovanje finančnih težav, izboljšanje poslovanja, izogibanje višjim davčnim dajatvam ali zaradi osebnih upravljavskih razlogov in njihovih ciljev. Glavni cilj prestrukturiranja je zmanjšati stroške podjetja in povečati neto dobičkonosnost. Kaj je poravnava pred stečajem? Postopek, katerega namen je določiti likvidnost in plačilno sposobnost dolžnika ali prekvalificirati dolžnika za pravočasno izpolnjevanje svojih denarnih obveznosti in zagotoviti trajnejšo sposobnost izpolnjevanja vseh denarnih obveznosti.
Modeli za prestrukturiranje podjetja:
Razlogi za prestrukturiranje podjetja:
Ekipa ALPHA CAPITALIS ponuja naslednje storitve:
Studija izvodljivosti (Cost-benefit analiza) je pomoćni alat koji se koristi prilikom donošenja strateških odluka za investiciju u neki projekt čiju financijsku i ekonomsku isplativost nije
Poduzetništvo se bazira na stvaranju vrijednosti. Da bi se kreiralo nešto novo, postigla dodana vrijednost, društvo prolazi kroz određene faze neovisno o vrsti poduzetničkog pothvata.
Procjena vrijednosti svakog društva zahtjevan je i dugotrajan proces koji, za uspješno provođenje, zahtijeva stručnost financijskog analitičara/procjenitelja, sveobuhvatno razumijevanje različitih metoda procjene, poznavanje funkcioniranja raznih
Due diligence, pojam koji se koristi u krugovima financijaša, konzultanata, pravnika i drugih, na hrvatski je preveden kao dubinsko snimanje. Dubinsko snimanje je zapravo analiza
Krizne situacije mogu uvelike narušiti likvidnost i profitabilnost poslovanja društva te dovesti do masovnih otpuštanja zaposlenika, stečaja te prestanka poslovanja društava. Kako se to ne
Financijsko planiranje nije osmišljeno radi minimiziranja rizika. To je proces odlučivanja o tome koji rizik preuzeti te koji rizik nije neophodan ili vrijedan preuzimanja. Društvo
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 40742241290
MBS: 080810593
IBAN: HR4323600001102358715
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 14404485248
MBS: 080893769
IBAN: HR9823600001102399338
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Jezerska 8,
10430 Samobor
OIB: 16796363725
MBS: 081084856
IBAN: HR3023600001102595920
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Duga ulica 67
32100 Vinkovci
OIB: 43202073675
MBS: 081451393
IBAN: HR7223600001103012943
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu