
Kako se pripremiti za porezni nadzor?
Što je porezni nadzor i kako se provodi? Porezni nadzor je postupak koji radi provjere i utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje poreznih obveznika i drugih
Naša storitev davčnega svetovanjaje je usmerjena v svetovanje strankam iz različnih sektorjev, od velikih do malih podjetij, pri sprejemanju poslovnih odločitev na način, skladen z davčnimi predpisi in z ekonomskega vidika optimalen. Davčno svetovanje vključuje široko paleto storitev, v okviru katerih s tesnim sodelovanjem s strankami dosežemo prilagajanje poslovnih procesov pravnim predpisom.
Če imate določeno situacijo in niste prepričani, kako pravilno uporabljati davčni zakon, vam bomo dali strokovno pisno mnenje o ravnanju z dejstvi v vašem primeru.
Pisno mnenje vsebuje naše razumevanje situacije, v kateri se nahajate, in ustrezne zakone in druge predpise, uradna mnenja davčne uprave, pogodbe o dvojnem obdavčenju, smernice OECD, razsodbo Evropskega sodišča, ki so pomembne za položaj na strani, z vami zaključujemo utemeljitev in predloge za ukrepanje.
Glavni cilj te storitve je pripraviti vas na nadzor davčne uprave. Namen izvajanja davčnega nadzora s strani davčne uprave je dati določeno pravico ali naložiti podjetniku obveznost (pogostejši primer).
Določitve pravic in obveznosti davčnega zavezanca pri davčnem nadzoru so še posebej pomembne, saj lahko povzročijo znatne nepredvidene posledice davčnega nadzora in negotovost pri njihovi poravnavi.
Kot alternativo davčnemu nadzoru vam lahko ALPHA CAPITALIS ponudi storitev »Simulacija davčnega nadzora«, v kateri zaposleni v podjetju ALPHA CAPITALIS delujejo, kot da bi prišli do popolnega davčnega nadzora podjetja (DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb in druga področja znotraj pristojnost davčne uprave).
Prednost stranke je, da po razumni ceni ve, kaj lahko pričakuje v primeru napovedi njegovega davčnega nadzora in katere ukrepe je treba odpraviti ali zmanjšati.
Če pa ste že v postopku uvedbe davčnega nadzora, vam lahko pomagamo pri sestavljanju pritožbe o davčni evidenci ali pri pripravi pritožbe na davčno odločbo ter vas spremljamo in svetujemo pri vseh drugih postopkih davčnega nadzora.
Cilj storitve davčne optimizacije je s postopkom optimizacije davka opozoriti stranko na priložnosti za poslovne prihranke. Ideja te storitve je analizirati davčno računovodsko dokumentacijo in z uporabo določenih orodij prepoznati dejstva in dogodke, za katere podjetje plača več davkov, kot bi moralo, v davčno optimalni kombinaciji, ki ne bi motila koncepta poslovanja podjetja.
Poleg finančne skrbnosti za naše stranke opravljamo skrbne preglede podjetja ali poslovnega podjetja s poudarkom na davčnem delu. Dolgoletne izkušnje, ki smo jih pridobili pri delu s številnimi domačimi in tujimi strankami, nam omogočajo, da se osredotočimo na ključne elemente poslovanja, s katerimi se morate seznaniti, preden sprejmete pomembne strateške odločitve, kot sta nakup ali prodaja lastniškega kapitala v lastnem podjetju ali želite podjetje prevzeti.
V času odločitve o prodaji ali nakupu ali pripojitvi ali združitvi družb je izredno pomembno imeti veljavne podatke o stanju zadevnega podjetja. Konkretno, ideja davčne skrbnosti je količinsko opredeliti davčna tveganja pred zaključkom transakcije, da se udeleženci transakcije pregledno zavedajo tveganj, ki jih nosi podjetje, ki je predmet transakcije, tj. koliko denarnih odlivov je v primeru davčnega nadzora po opravljeni transakciji.
Cene prenosov se na splošno nanašajo na vse pogoje, ki veljajo za transakcije med podružnicami, ki imajo sedež v različnih državah. V ozkem smislu gre za notranje cene, ki jim pridružene družbe zaračunavajo račune pri izmenjavi storitev in blaga.
Zaradi tega so zavezanci, ki imajo podružnice, ki plačujejo dohodnino po različnih stopnjah, oproščene davka (iz kakršnega koli razloga) ali podružnice, ki plačujejo davek v drugih davčnih jurisdikcijah (po potencialno nižjih stopnjah), lahko konsolidirale več čistega dohodka s prenosom obveznost dohodnine do družbe, ki je ne plača ali plačuje po nižjih stopnjah.
Vendar obstajajo zakonske določbe, na podlagi katerih davčna uprava ima pravno podlago, da vsak hrvaški davčni zavezanec plača toliko davka od dohodka pravnih oseb na Hrvaškem, kot bi ga plačal, če bi imel izključno odnose z nepovezanimi osebami.
Opozarjamo na dejstvo, da določbe zakona o davku od dohodkov pravnih oseb določajo, da bodo poslovna razmerja med povezanimi strankami priznana le, če davčni zavezanec razpolaga in na zahtevo davčnega inšpektorja predloži študijo o transfernih cenah. Zaradi tega je priporočljivo, da se pred sklenitvijo cene storitev ali blaga povezanim podjetjem izvede študija in da se fakturiranje izvede v skladu s tržnimi cenami, določenimi v skladu s študijo, ali najpozneje pred zahtevo Davčna uprava zahteva ogled študije transfernih cen.
Ker ni študije transfernih cen, ima davčna uprava možnost prilagoditve davčne osnove, zaračunavanja zamudnih obresti in zaračunavanja kazni. Pravočasna študija transfernih cen je edina možnost za zmanjšanje tveganja za prilagoditev davčne osnove.
Što je porezni nadzor i kako se provodi? Porezni nadzor je postupak koji radi provjere i utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje poreznih obveznika i drugih
Kraj godine obično donosi financijske bilance, a jedna od najvažnijih tema svakog zaposlenog građanina je – povrat poreza. Iako Porezna uprava sada automatski obrađuje povrat
Znate li da je lokalnim propisima definirano više vrsta rezidentnosti? Zadnjih nekoliko godina je porezna rezidentnost učestala tema rasprava i stručne literature, no osim porezne
Možda ste primijetili sve češće natpise pored blagajne u lokalnoj trgovini s porukom da je plaćanje kriptovalutama omogućeno. No, pitanje je jeste li kao fizičke
Fizička ste osoba, imate nekretninu u vlasništvu i želite ju na određeni način otuđiti? Odgovor na to pitanje može biti vrlo složen. Za potpuno razumijevanje
U nastavku donosimo pregled predloženih promjena u hrvatskom poreznom sustavu. Naime, 21. rujna 2024. godine Vlada je najavila novi krug poreznih reformi koji će biti
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 40742241290
MBS: 080810593
IBAN: HR4323600001102358715
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Ul. Roberta Frangeša Mihanovića 9,
10110 Zagreb / Sky Office, 19.kat
OIB: 14404485248
MBS: 080893769
IBAN: HR9823600001102399338
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Jezerska 8,
10430 Samobor
OIB: 16796363725
MBS: 081084856
IBAN: HR3023600001102595920
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Duga ulica 67
32100 Vinkovci
OIB: 43202073675
MBS: 081451393
IBAN: HR7223600001103012943
T: +385 (1) 580 6656
E: info@alphacapitalis.com
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu
Sustav upravljanja kvalitetom
Sustav upravljanja okolišem
Sustav upravljanja zaštitom zdravlja i sigurnošću na radu